Яму під час війни

Департамент захисту прав дітей

Сила нашого Фонду — це майже 20-річний досвід, який ми отримуємо з кожною маленькою та глобальною перемогою щодня.
Кожна здійснена мрія, закриті збори на лікування дітей, загальноукраїнська гуманітарна Місія, культурні, освітні, медичні, інклюзивні проєкти, за якими стоять десятки тисяч життів, що стали щасливішими. Ми сьогодні — це комплексна допомога жінкам, бабусям, людям з інвалідністю, собакам, але фундамент нашої благодійної місії вже два десятки років — це турбота про дітей.
І будь-який наш проєкт, незалежно від напрямку роботи, зіштовхується з тим, що права родин, які живуть в складних життєвих умовах, порушуються.

Тому ми вирішили створити окремий вузьконаправлений підрозділ, щоб на питання захисту дітей реагувати оперативніше, глибше, системніше, тому що маємо необхідні для цього досвід, знання та силу. Ми створюємо Департамент захисту прав дітей.

Дуже часто родини, які опинились в складних життєвих обставинах навіть не знають про свої права, не кажучи вже про шлях подолання проблем. Наша мета — створити всі можливості для того, щоб жодна дитина в Україні не відчувала, що її нема кому захистити.
Ми обʼєднаємо навколо кожної такої дитини всі можливі інстанції, кожного відповідального дорослого.
Департамент надаватиме підопічним системну підтримку: гуманітарну, соціальну, психологічну, медичну та, за потреби, реабілітаційну.

У Чернівцях за попередніми підрахунками є близько 200 дітей, яким потрібна допомога. Але насправді їх набагато більше — оточення не звертає на них та їхні проблеми увагу. Комусь бракує сезонного одягу та взуття, щоб ходити до школи, комусь не вистачає грошей на їжу та ліки, ще комусь немає на чому спати, а десь взагалі холод і темрява, бо родина не в силі платити за комунальні послуги. І як наслідок — ці родини розплачуються своїми правами за бідність. Діти втрачають медичні, освітні, соціальні можливості. А ми в силах цьому запобігти.

Щоб закривати нагальні запити та вирішувати проблеми дітей, фахівці департаменту проводитимуть виїзди до своїх підопічних, спілкуватимуться з родинами особисто, не просто оглядатимуть умови проживання, а змінюватимуть їх на краще. Ми залучатимемо Управління патрульної поліції в Чернівецькій області, Ювенальну поліцію ГУНП в Чернівецькій області, Чернівецьким міським центром соціальних служб, Службою у справах дітей Чернівецької міської ради, освітні заклади міста та всіх небайдужих людей. Також ми формуєм мережу активних та дієвих партнерів в інших регіонах для того, щоб особисто бачити кожну родину, що перебуває в складних життєвих обставинах.
Також Департамент захисту прав дітей відновлює проєкт «Друг дитини», який ми призупинили через повномасштабне вторгнення.
З дітьми працюватимуть психологи – спеціально навчені фахівці, які вміють виявляти факти насильства вчиненого щодо дитини, зокрема сексуального. Про такі випадки повідомлятимуть правоохоронців.

Чернівці – це перше місто, де запрацював Департамент захисту прав дітей БФ «Я Майбутнє України». Однак згодом фонд планує розширювати географію допомоги, адже в умовах воєнного стану родин, які потребують опіки стає більше.  

УВАГА!
Якщо вам потрібна підтримка Департаменту захисту прав дітей або якщо ви знаєте родини, які опинилися у складних життєвих ситуаціях, звертайтеся:
гаряча лінія допомоги дітям, телефонуйте безкоштовно,
з понеділка по п’ятницю (з 9 до 18):
+30800503231

Щодо партнерства, підтримки додаткових організаційних питань:
+380992000103

Давайте обʼєднаємось заради заради захисту прав найменших, адже саме відповідальні дорослі будують ту дійсність, від якої залежать можливості дітей!